TVPATRIOT.SK – Blog o ekonomike a podnikaní

Latest Posts

Dajte si pozor na podvodné weby!

V poslednej dobe dostávame do redakcie množstvo emailov od rôznych ľudí, ktorí sa náš pýtajú na náš názor na rôzne weby ktoré ponúkajú možnosti rýchleho zárobku na webe. V podstate väčšina týchto webov ktoré ponúkajú závratné sumy peňazí za prihlúple klikačky sú veľmi jednoducho spravené, bez dizajnu a štipky kreativity. Ide v nich len o to aby si čitateľ cez ich webovú linku vytvoril svoje konto a následne zarábal, pričom majiteľ stránky bude mať z takto referované klienta určitú províziu. Tento spôsob sa vo svete nazýva affiliate marketing to znamená že v konečnom dôsledku bude zarábať aj človek ktorý túto možnosť zárobku našiel ale aj ten ktorý ho na túto možnosť sám upozornil.

Bude teda aj vlk sýty aj ovca celá ?

Hmm. to závisí od toho na akú ponuku zareagujete, nie všetky sú seriozne, a pravdupovediach seriozne peniaze môžete zarobiť len z niektorých z nich…

  1. Webové klikačky – strata času, lebo nanajvýš zarobíte 5,5e a narobíte sa ako kôň
  2. MLM – ak si vyberiete správnu firmu tak zarobíte postupom času, ale ako vedieť ktorá firma je správna ?
  3. Obchodovanie na finančných trhoch – dá sa zarobiť aj veľmi slušne ale zo začiatku očakávajte veľké straty a potrebujete aspoň 5000 euro na začiatok.
  4. Lepenie obálok – úplná hlúposť, na takúto cestu sa dajte len za predpokladu že nemáte mozgovú kapacitu
  5. Ruleta - niektoré stránky sľubujú  že vás naučia ako prekabátiť softvér v týchto zábavých mašinkách. Veríte tomu ? načo by vám to niekto hovoril, keby na tom mohol sám zbohatnúť. Preto pozor na takéto “ponuky”.

Hokejista Miro Hlinka je mrtvy !

Tragickú správu dnes uverejnila tlačová agentúra SR (TASR) a skoro všetky mienkotvorné médiá na Slovensku. Bohužiaľ tragickou smrťou zomrel slávny slovenský hokejista Miro Hlinka, ktorý okrem iných reprezentoval Slovensko na MS 2002 v Gôteborgu kde naši hokejisti vybojovali jediné zlato na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Podľa agentúrnych správ spáchal Hlinka samovraždu v hoteli. Podľa kuloárnych informácií za týmto činom mali byť hokejistove osobné problémy.

Rodine a priateľom vyjadrujeme úprimnú sústrasť !

Pomôžu sankcie proti Rusku vyriešiť krízu v Európe ?

Aký je váš názor ? Pomôžu sankcie vyriešiť krízu v Európe alebo si naši politickí predstavitelia len sami pod sebou pília konár ? Čo si o tom myslíte Vy?

V súčasnosti vo svete panujú dva hlavné názorové prúdy:

1. Oficiálny hovorí to čo chce počuť západ, a síce že Putin sa musí z Ukrajiny stiahnuť a prenechať novú vládu na Ukrajine.

2. Druhý názorový prúd hovorí, že vlastne západ je vinný a Európa by mala prenechať riešenie krízy na samotných Ukrajincov a nemiešať sa do sporov  medzi Ruskom a Ukrajinou.

Názor nech si každý z našich čitateľov urobí sám.  Avšak myslíme si, že najlepšie by bolo pozrieť sa na veci kriticky.

Na záver pripájame krátke video  FoxNews.com ktoré ukazuje americký postoj k situácii vo Východnej Európe.

Cena investičného zlata sa prepadla

forex obchodnik.skHoci začala nová studená vojna, a logicky by cena drahých kovov mala dynamicky rásť, nie je tomu tak. Je to bohužiaľ reálny fakt že zlato padá ustavične a to už od roku 2011 keď dosiahlo svoje trhové maximá. Odvtedy to s jeho cenou ide prevažne dole vodou a môžeme tvrdiť že investičné zlato zamierilo na medvedí trh.

Trhy investičnému zlatu neprajú

Podľa najnovších správ spravodajského portálu kitco.com sa investičné zlato prepadlo rovno na svoje 7-mesačné minimum na hodnotu $1.236 dolárov za uncu dňa 12.Septembra 2014 na americkej komoditnej burze COMEX.

Podľa svetoznámeho prognostika Petra Huga zo Spojených Štátov je možnosť veľkej inflácie v blízkej budúcnosti veľkou šancou na cenový nárasť cien zlata. Svetové centrálne banky, no najmä americký FED a Európska Centrálna Banka si nemôžu dovoliť defláciu ktorá by podľa nich spôsobila obom ekonomikám viac škody ako úžitku. Ako povedal Mario Draghi na svojom víkendovom summite,

“Urobíme všetko preto aby sme defláciu oddialili!”

A tak sa aj stalo, pár dní nato Európska Centrálna Banka zvýšila svoje kľúčové prokové miery na minimálnu hodnotu ktorú dnes dosahuje 0,05%.

Peniaze sú teda lacné aj v Unii aj v USA, bude to však stačiť na roztočenie kolies ekonomík, najmä keď tu máme pre dverami referendum o nezávislosti Škotska a prebiehajúci konflikt na Ukrajine ?

Zdroj: http://www.kitco.com/news/video/show/For-Petes-Sake/773/2014-09-11/Inflation-May-Be-Golds-Last-Hope—Peter-Hug