Zainvestujete do ALIBABY ?

Uplynulý týždeň sa niesol v znamení ekonomických správ o uvedení akcií čínskeho eshiopu ALIBABA na americké burzy. Ako uviedlli hnonline.sk toto upísanie akcií firmy ALIBABA bude vraj ešte omnoho väčšie ako hociktoré mega banky či dokonca samotný Facebook.


Ukrajinská kríza vysvetlenie od E.Chmelára

Ponúkame Vám plný záznam z tlačovej konferencie s pánom Eduardom Chmelárom ohľadom situácie na Ukrajine.

Hoci bolo toto video bolo vložené na Youtube 26.6. avšak ponúka ucelený a veľmi objektívny názor na konflikt ktorý tam prebieha.

Hokejista Miro Hlinka je mrtvy !

Tragickú správu dnes uverejnila tlačová agentúra SR (TASR) a skoro všetky mienkotvorné médiá na Slovensku. Bohužiaľ tragickou smrťou zomrel slávny slovenský hokejista Miro Hlinka, ktorý okrem iných reprezentoval Slovensko na MS 2002 v Gôteborgu kde naši hokejisti vybojovali jediné zlato na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Podľa agentúrnych správ spáchal Hlinka samovraždu v hoteli. Podľa kuloárnych informácií za týmto činom mali byť hokejistove osobné problémy.

Rodine a priateľom vyjadrujeme úprimnú sústrasť !

Pomôžu sankcie proti Rusku vyriešiť krízu v Európe ?

Aký je váš názor ? Pomôžu sankcie vyriešiť krízu v Európe alebo si naši politickí predstavitelia len sami pod sebou pília konár ? Čo si o tom myslíte Vy?

V súčasnosti vo svete panujú dva hlavné názorové prúdy:

1. Oficiálny hovorí to čo chce počuť západ, a síce že Putin sa musí z Ukrajiny stiahnuť a prenechať novú vládu na Ukrajine.

2. Druhý názorový prúd hovorí, že vlastne západ je vinný a Európa by mala prenechať riešenie krízy na samotných Ukrajincov a nemiešať sa do sporov  medzi Ruskom a Ukrajinou.

Názor nech si každý z našich čitateľov urobí sám.  Avšak myslíme si, že najlepšie by bolo pozrieť sa na veci kriticky.

Na záver pripájame krátke video  FoxNews.com ktoré ukazuje americký postoj k situácii vo Východnej Európe.

Cena investičného zlata sa prepadla

forex-obchodnik

Zdroj: freedigitalphotos.net

Hoci začala nová studená vojna, a logicky by cena drahých kovov mala dynamicky rásť, nie je tomu tak. Je to bohužiaľ reálny fakt že zlato padá ustavične a to už od roku 2011 keď dosiahlo svoje trhové maximá. Odvtedy to s jeho cenou ide prevažne dole vodou a môžeme tvrdiť že investičné zlato zamierilo na medvedí trh.

Trhy investičnému zlatu neprajú

Podľa najnovších správ spravodajského portálu kitco.com sa investičné zlato prepadlo rovno na svoje 7-mesačné minimum na hodnotu $1.236 dolárov za uncu dňa 12.Septembra 2014 na americkej komoditnej burze COMEX.

Podľa svetoznámeho prognostika Petra Huga zo Spojených Štátov je možnosť veľkej inflácie v blízkej budúcnosti veľkou šancou na cenový nárasť cien zlata. Svetové centrálne banky, no najmä americký FED a Európska Centrálna Banka si nemôžu dovoliť defláciu ktorá by podľa nich spôsobila obom ekonomikám viac škody ako úžitku. Ako povedal Mario Draghi na svojom víkendovom summite,

“Urobíme všetko preto aby sme defláciu oddialili!”

A tak sa aj stalo, pár dní nato Európska Centrálna Banka zvýšila svoje kľúčové prokové miery na minimálnu hodnotu ktorú dnes dosahuje 0,05%.

Peniaze sú teda lacné aj v Unii aj v USA, bude to však stačiť na roztočenie kolies ekonomík, najmä keď tu máme pre dverami referendum o nezávislosti Škotska a prebiehajúci konflikt na Ukrajine ?

Zdroj: http://www.kitco.com/news/video/show/For-Petes-Sake/773/2014-09-11/Inflation-May-Be-Golds-Last-Hope—Peter-Hug