TVPATRIOT.SK – Články o ekonomike a podnikaní

Latest Posts

Ako sa bude vyvíjať ďalej čínska kríza v roku 2016

Všade naokolo počujete a čítate o novej čínskej ekonomickej kríze, ktorá so sebou stiahne aj EU a USA ekonomiku. Zatiaľ boli zasiahnuté najmä čínske akcie a čínske akciové indexy ako Shanghai stock index a samozrejme čínska mená YUAN. Je táto kríza niečo čomu by mali venovať svoju pozornosť všetci ľudia ktorí obchodujú forex ? Je faktom bohužiaľ, že táto kríza sa nás dotýka a dotýkať bude. Neovplyvní teda len menový pár USD/CNY ale aj EURO a USD vočí ostatným menám, pokiaľ by prišlo k ďalšej eskalácii a praskaniu čínskej akciovej bubliny tak sa táto situácia prejaví aj na indexoch FTSE, DAX30 a Dow Jones vrátane SP500 a NASDAQ. Preto je dobré sa mať na pozore. Neinvestovať zbytočne veľké % svojho disponibilneho majetku do akcii pretoza po spustení paniky, nebude čas na predaje. A už tobôž nie ak máte podielové fondy kde je likvidita nižšia.

Čínska ľudová banka sa snaží ako centrálna banka tlmiť dopady krízy, už niekoľko krát museli prerušiť obchodovanie na Shanghai burze cenných papierov, aby predišli totálnemu pádu ekonomiky.

čínska ekonomická kríza

 

Zdieľajte tento článok!

Všetko dobré v Novom Roku 2016

stastnynovyrok

Vážení čitatelia prajeme Vám s celou našou redakciou všetko dobré v roku 2016!

Ďakujeme vám za vašu priazeň ktorú ste nám venovali počas minulých rokov. Sme Vám za to veľmi vďační.

Niekedy bolo ťažké udržať krok, keďže konkurencia je veľká, písať zaujímavý blog je ťažké. Napriek tomu sa redakcia snaží prinášať vám zaujímavé príspevky po celý rok. Dúfame a veríme že s nami ostanete aj naďalej.

Milan (šéfredaktor).

 

Zdieľajte tento článok!

Ako ďalej s migračnou krízou ?

Zdroj obrázku: Telegraph.co.uk

<A je to tu. Mainstreamové médiá začínajú priznávať že imigrantská kríza ohrozuje preferencie Angely Merkel. Bola to práve ona ktorá svojimi vyhláseniami v Auguste tohto roku, zrejme motivovala mnoho Sýrčanov na útek zo svojej vlasti a putovanie kontinentom až do Nemecka.  Vyzerá to že Merkelová sa neustále tvrdohlavo drží svojho presvedčenia. Nedávno vymenila agendu ministrovi vnútra Thomasovi Maizeremu, ktorý bol v poslednej dobe jej veľký oponent ohľadom prijímania všetkých Sýrčanov. Tak mu odňala túto agendu a pridelila ju inému ministrovi, ktorý bude zrejme poddajnejší a bude lepšie plniť príkazy. Zatiaľčo sa politici hádajú ako by sa kríza mala vyriešiť, do Europy sa aj napriek studenému oktobrovému počasiu valia ďalšie tisíce bedárov. Medzi nimi je podľa odhadu odborníkov 75 percent ekonomických migrantov ktorí chcú hlavne lepšie žiť a zvyšok by mohol byť z vojnou postihnutých oblastí. Všimnite si že v Auguste sa toho veľa na politickej scéne ohľadom riešenia neudialo. Dôvod? Úradníci boli na dovolenkách.

Môžu občania veriť že budú vlády jednotlivých krajín posielať ekonomických utečencov späť ? Utópia. Na záver ešte treba dodať že súčasná patová situácia nemá zatiaľ riešenie. V Septembri sme videli tápania ohľadom zapojenia Erdogana v Turecku ale to nie je žiadne riešenie. Stále nikto nestráži hranice. Máte naozaj tak totálne neschopných babrákov ktorí sedia vo vládach v EU ale aj neschopákov v Bruseli ktorí vedia len zvolávať summity a za peniaze daňových poplatníkov lietajú, hodujú a kecajú o ničom ? Odpovedzte si sami.

Zdieľajte tento článok!

Naozaj prichádza obrat na finančných trhoch?

Podľa známeho svetového komoditného investora Jima Rogersa sú súčasné západné akciové trhy prehriate a čoskoro ich čaká obrat. Rogers podľa svojich slov očakáva obrat na trhoch v rozmedzí týždňov až mesiacov. Odporúča počkať na pád cien investičného zlata a následne ho nakúpiť za výhodné ceny. Podľa Julie James (redaktorky finančného blogu Bloomberg.com) sa dá očakávať obrat len v prípade ak FED zvýši kľúčové úrokové sadzby, čo sa však do konca roka 2015 zrejme nestane.


Zdroj: ArabianMoney.net

Zdieľajte tento článok!

Unikol zoznam ľudí s milónmi vo Švajčiarsku

Zdroj: Pixabay.com

Čo hovoríte na tú bombastickú správu, ktorú nám tento týždeň predostreli naše drahé médiá ? Všetci si krochkajú blahom ako chytili veľké ryby, ktoré mali vraj uložené milióny v HSBCčke vo Švajci. Prvýkrát o tomto informoval denník SME začiatkom týždňa. Ja som sa nad touto správou len pousmial, pretože po zverejnení mien v Novom Čase bolo každému jasné že na zozname žiadne veľké ryby nie sú, a navyše zoznam je starý 10 rokov takže neaktuálny!

Diskutujte pod článkom a napíšte nám svoje názory na túto akože “kauzu”.

Zdieľajte tento článok!

Ako dopadlo referendum o rodine

Tak a referendum je za nami! Konečne. Dopadlo ako dopadlo, naši ľudia ukázali že sú ignoranti a preto sa zúčastnilo len necelých 20 percent oprávnených voličov, čo nie je dobré. Slováci proste akoby nevedeli vyjadriť svoj názor. Možno na tom určitú vinu nesú aj politici ako napríklad Sulík, ktorí vyslovene prehovárali svoju voličskú základňu aby sa ani nezúčastnili a tým sabotovali referendum.

Zdieľajte tento článok!

Nebankové pôžičky alebo radšej bezpečnejšie a z banky ?

pozicky

Najlepšie nebankové pôžičky sa hľadajú niekedy ťažko.

V dnešnej dobe je všetko o peniazoch. Okolo nich sa točí celý svet, a bohužiaľ aj naše životy.

Mnoho ľudí keď si potrebuje požičať, tak sa v prvom rade obráti na svoju najbližšiu rodinu. Avšak nie vždy je rodina solventná, a má z čoho požičať. Potom prichádza na rad banka. No mnoho ľudí buď dobre nezarába, alebo má nebodaj záznam v registri dlžníkov, ktorý si každá banka dôkladne preverí, než vám požičia peniaze. A tak nasleduje kolotoč obiehania rôznych nebankoviek, ktoré požičajú skoro nebankovú pôžičku napríklad cez pôžičkový web www.nebanková-pôžička.com každému dlžníkovi, avšak za pekne mastný úrok. Toto si treba dôkladne zvážiť.

 

Ako si vybrať správne online nebankové pôžičky

  1. Preverte si či Vám banka nedá lepší úrok než samotný poskytovateľ nebankových pôžičiek – častokrát môžete dostať v banke na spotrebák aj 11% p.a. čo je výborná ponuka
  2. Overte si dobre serióznosť poskytovateľa nebankových pôžičiek cez nebankové-pôžičky mnoho firiem je totiž totálne neserióznych a ich prístup je niekedy až mafiánsky, najmä čo sa týka následného vymáhania vašich nesplatených dlhov voči nim, treba sa teda obrniť trpezlivosťou a ísť si za svojim a skontrolovať si čo to o poskytovateľovi, najviac vám však odporúčame slušné firmy ktoré sú na Slovenskom trhu etablované ako Ferratrum, Cetelem, Provident a podobne. Je totiž veľkým rizikom brať úver od malých podnikateľov, nikdy neviete kto za tou firmou stojí.
  3. Overte si RPMN teda ročnú priemernú mieru nákladov ktoré budú súvisieť s vaším úverom a pôžičkou. Tento indikátor vám napovie, koľko budete skutočne za nebankovú pôžičku platiť a všetky subjekty sú povinné RPMN zverejniť
  4. Poznajte svoje práva, prejdite si Ochranu finančného spotrebiteľa na stránke Národnej Banky Slovenska.

Čo robiť ak pôžičku nemôžete splácať načas ?

Okamžite kontaktujte sprostredkovateľa nebankovej pôžičky a oboznámte ho so svojou situáciou a vyžiadajte si predlženie splátkového kalendára. AK budete komunikovať, nestane sa Vám, že budete musieť čeliť exekúcii.

Prajeme Vám veľa úspechov pri získavaní úverov a pôžičiek či už bankových alebo od nebankoviek. Táto cesta môže byť strastiplná alebo aj jednoduchá, záleží na tom, ako poznáte svoje práva a povinnosti.

Zdieľajte tento článok!

Dajte si pozor na podvodné weby!

V poslednej dobe dostávame do redakcie množstvo emailov od rôznych ľudí, ktorí sa náš pýtajú na náš názor na rôzne weby ktoré ponúkajú možnosti rýchleho zárobku na webe. V podstate väčšina týchto webov ktoré ponúkajú závratné sumy peňazí za prihlúple klikačky sú veľmi jednoducho spravené, bez dizajnu a štipky kreativity. Ide v nich len o to aby si čitateľ cez ich webovú linku vytvoril svoje konto a následne zarábal, pričom majiteľ stránky bude mať z takto referované klienta určitú províziu. Tento spôsob sa vo svete nazýva affiliate marketing to znamená že v konečnom dôsledku bude zarábať aj človek ktorý túto možnosť zárobku našiel ale aj ten ktorý ho na túto možnosť sám upozornil.

Bude teda aj vlk sýty aj ovca celá ?

Hmm. to závisí od toho na akú ponuku zareagujete, nie všetky sú seriozne, a pravdupovediach seriozne peniaze môžete zarobiť len z niektorých z nich…

  1. Webové klikačky – strata času, lebo nanajvýš zarobíte 5,5e a narobíte sa ako kôň
  2. MLM – ak si vyberiete správnu firmu tak zarobíte postupom času, ale ako vedieť ktorá firma je správna ?
  3. Obchodovanie na finančných trhoch – dá sa zarobiť aj veľmi slušne ale zo začiatku očakávajte veľké straty a potrebujete aspoň 5000 euro na začiatok.
  4. Lepenie obálok – úplná hlúposť, na takúto cestu sa dajte len za predpokladu že nemáte mozgovú kapacitu
  5. Ruleta – niektoré stránky sľubujú  že vás naučia ako prekabátiť softvér v týchto zábavých mašinkách. Veríte tomu ? načo by vám to niekto hovoril, keby na tom mohol sám zbohatnúť. Preto pozor na takéto “ponuky”.
Zdieľajte tento článok!

Hokejista Miro Hlinka je mrtvy !

Tragickú správu dnes uverejnila tlačová agentúra SR (TASR) a skoro všetky mienkotvorné médiá na Slovensku. Bohužiaľ tragickou smrťou zomrel slávny slovenský hokejista Miro Hlinka, ktorý okrem iných reprezentoval Slovensko na MS 2002 v Gôteborgu kde naši hokejisti vybojovali jediné zlato na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Podľa agentúrnych správ spáchal Hlinka samovraždu v hoteli. Podľa kuloárnych informácií za týmto činom mali byť hokejistove osobné problémy.

Rodine a priateľom vyjadrujeme úprimnú sústrasť !

Zdieľajte tento článok!

Pomôžu sankcie proti Rusku vyriešiť krízu v Európe ?

Aký je váš názor ? Pomôžu sankcie vyriešiť krízu v Európe alebo si naši politickí predstavitelia len sami pod sebou pília konár ? Čo si o tom myslíte Vy?

V súčasnosti vo svete panujú dva hlavné názorové prúdy:

1. Oficiálny hovorí to čo chce počuť západ, a síce že Putin sa musí z Ukrajiny stiahnuť a prenechať novú vládu na Ukrajine.

2. Druhý názorový prúd hovorí, že vlastne západ je vinný a Európa by mala prenechať riešenie krízy na samotných Ukrajincov a nemiešať sa do sporov  medzi Ruskom a Ukrajinou.

Názor nech si každý z našich čitateľov urobí sám.  Avšak myslíme si, že najlepšie by bolo pozrieť sa na veci kriticky.

Na záver pripájame krátke video  FoxNews.com ktoré ukazuje americký postoj k situácii vo Východnej Európe.

Zdieľajte tento článok!

Cena investičného zlata sa prepadla

forex obchodnik.skHoci začala nová studená vojna, a logicky by cena drahých kovov mala dynamicky rásť, nie je tomu tak. Je to bohužiaľ reálny fakt že zlato padá ustavične a to už od roku 2011 keď dosiahlo svoje trhové maximá. Odvtedy to s jeho cenou ide prevažne dole vodou a môžeme tvrdiť že investičné zlato zamierilo na medvedí trh.

Trhy investičnému zlatu neprajú

Podľa najnovších správ spravodajského portálu kitco.com sa investičné zlato prepadlo rovno na svoje 7-mesačné minimum na hodnotu $1.236 dolárov za uncu dňa 12.Septembra 2014 na americkej komoditnej burze COMEX.

Podľa svetoznámeho prognostika Petra Huga zo Spojených Štátov je možnosť veľkej inflácie v blízkej budúcnosti veľkou šancou na cenový nárasť cien zlata. Svetové centrálne banky, no najmä americký FED a Európska Centrálna Banka si nemôžu dovoliť defláciu ktorá by podľa nich spôsobila obom ekonomikám viac škody ako úžitku. Ako povedal Mario Draghi na svojom víkendovom summite,

“Urobíme všetko preto aby sme defláciu oddialili!”

A tak sa aj stalo, pár dní nato Európska Centrálna Banka zvýšila svoje kľúčové prokové miery na minimálnu hodnotu ktorú dnes dosahuje 0,05%.

Peniaze sú teda lacné aj v Unii aj v USA, bude to však stačiť na roztočenie kolies ekonomík, najmä keď tu máme pre dverami referendum o nezávislosti Škotska a prebiehajúci konflikt na Ukrajine ?

Zdroj: http://www.kitco.com/news/video/show/For-Petes-Sake/773/2014-09-11/Inflation-May-Be-Golds-Last-Hope—Peter-Hug

Zdieľajte tento článok!