Dajte si pozor na podvodné weby!

V poslednej dobe dostávame do redakcie množstvo emailov od rôznych ľudí, ktorí sa náš pýtajú na náš názor na rôzne weby ktoré ponúkajú možnosti rýchleho zárobku na webe. V podstate väčšina týchto webov ktoré ponúkajú závratné sumy peňazí za prihlúple klikačky sú veľmi jednoducho spravené, bez dizajnu a štipky kreativity. Ide v nich len o to aby si čitateľ cez ich webovú linku vytvoril svoje konto a následne zarábal, pričom majiteľ stránky bude mať z takto referované klienta určitú províziu. Tento spôsob sa vo svete nazýva affiliate marketing to znamená že v konečnom dôsledku bude zarábať aj človek ktorý túto možnosť zárobku našiel ale aj ten ktorý ho na túto možnosť sám upozornil.

Bude teda aj vlk sýty aj ovca celá ?

Hmm. to závisí od toho na akú ponuku zareagujete, nie všetky sú seriozne, a pravdupovediach seriozne peniaze môžete zarobiť len z niektorých z nich…

  1. Webové klikačky – strata času, lebo nanajvýš zarobíte 5,5e a narobíte sa ako kôň
  2. MLM – ak si vyberiete správnu firmu tak zarobíte postupom času, ale ako vedieť ktorá firma je správna ?
  3. Obchodovanie na finančných trhoch – dá sa zarobiť aj veľmi slušne ale zo začiatku očakávajte veľké straty a potrebujete aspoň 5000 euro na začiatok.
  4. Lepenie obálok – úplná hlúposť, na takúto cestu sa dajte len za predpokladu že nemáte mozgovú kapacitu
  5. Ruleta – niektoré stránky sľubujú  že vás naučia ako prekabátiť softvér v týchto zábavých mašinkách. Veríte tomu ? načo by vám to niekto hovoril, keby na tom mohol sám zbohatnúť. Preto pozor na takéto „ponuky“.