Nebankové pôžičky alebo radšej bezpečnejšie a z banky ?

pozicky

Najlepšie nebankové pôžičky sa hľadajú niekedy ťažko.

V dnešnej dobe je všetko o peniazoch. Okolo nich sa točí celý svet, a bohužiaľ aj naše životy.

Mnoho ľudí keď si potrebuje požičať, tak sa v prvom rade obráti na svoju najbližšiu rodinu. Avšak nie vždy je rodina solventná, a má z čoho požičať. Potom prichádza na rad banka. No mnoho ľudí buď dobre nezarába, alebo má nebodaj záznam v registri dlžníkov, ktorý si každá banka dôkladne preverí, než vám požičia peniaze. A tak nasleduje kolotoč obiehania rôznych nebankoviek, ktoré požičajú skoro nebankovú pôžičku napríklad cez pôžičkový web www.nebanková-pôžička.com každému dlžníkovi, avšak za pekne mastný úrok. Toto si treba dôkladne zvážiť.

 

Ako si vybrať správne online nebankové pôžičky

  1. Preverte si či Vám banka nedá lepší úrok než samotný poskytovateľ nebankových pôžičiek – častokrát môžete dostať v banke na spotrebák aj 11% p.a. čo je výborná ponuka
  2. Overte si dobre serióznosť poskytovateľa nebankových pôžičiek cez nebankové-pôžičky mnoho firiem je totiž totálne neserióznych a ich prístup je niekedy až mafiánsky, najmä čo sa týka následného vymáhania vašich nesplatených dlhov voči nim, treba sa teda obrniť trpezlivosťou a ísť si za svojim a skontrolovať si čo to o poskytovateľovi, najviac vám však odporúčame slušné firmy ktoré sú na Slovenskom trhu etablované ako Ferratrum, Cetelem, Provident a podobne. Je totiž veľkým rizikom brať úver od malých podnikateľov, nikdy neviete kto za tou firmou stojí.
  3. Overte si RPMN teda ročnú priemernú mieru nákladov ktoré budú súvisieť s vaším úverom a pôžičkou. Tento indikátor vám napovie, koľko budete skutočne za nebankovú pôžičku platiť a všetky subjekty sú povinné RPMN zverejniť
  4. Poznajte svoje práva, prejdite si Ochranu finančného spotrebiteľa na stránke Národnej Banky Slovenska.

Čo robiť ak pôžičku nemôžete splácať načas ?

Okamžite kontaktujte sprostredkovateľa nebankovej pôžičky a oboznámte ho so svojou situáciou a vyžiadajte si predlženie splátkového kalendára. AK budete komunikovať, nestane sa Vám, že budete musieť čeliť exekúcii.

Prajeme Vám veľa úspechov pri získavaní úverov a pôžičiek či už bankových alebo od nebankoviek. Táto cesta môže byť strastiplná alebo aj jednoduchá, záleží na tom, ako poznáte svoje práva a povinnosti.